Izskatās, ka šis rudens ieies vēsturē, pateicoties ļoti augstai vidējai temperatūrai. Klimata sasilšanas un tā nodarīto seku dēļ arvien skaļāk tiek runāts par ekstremālo laikapstākļu izmaiņu ietekmi ekonomikai un pārtikas produktu cenām.
Vītauta Dižā Universitātes Lauksaimniecības akadēmijas Agronomijas fakultātes zinātnieks doc. dr. Vītauts Laiks [Vytautas Liakas] apgalvo, ka šobrīd pasaulē noris nevis klimata izmaiņas, bet patiess klimata neprāts, kurš, pēc ekonomista Māra Dubnikova [Marius Dubnikovas] domām ietekmēs ne tikai ekonomiku, bet arī pārdalīs Zemes iedzīvotāju blīvumu.
“Elmenhorster” sulas izgatavotāja “Eckes-Granini Baltic” vadītājs Māris Gudausks [Marius Gudauskas] pamana, ka klimata izmaiņu sekām jau ir liela ietekme dzērienu un sulas izgatavošanai. Piemēram, arvien pasliktinātu ražu dēļ pēdējo gadu laikā koncentrēta apelsīnu sula kļuvusi divkārši dārgāka. “To, kas norisinās apelsīnu tirgū, jau var saukt par krīzi. Apelsīnu piedāvājums kļūst ierobežots ne tikai dēļ samazinošās apelsīnu ražas Brazīlijā, bet arī citās valsīt, kurās tiek audzēti apelsīni, esošajām kataklizmām – sausumiem Spānijā, viesuļvētrām Floridā. Apelsīnu raža samazinās arī jaunās citrusaugļu slimības Huabglongbing (latviski dzeltenā pūķa slimība) dēļ, kā rezultātā apelsīnu koki nomet nenogatavojušos apelsīnus un paši vairāku gadu gaitā pavisam iznīkst“, – apgalvo Māris Gudausks [Marius Gudauskas].